Niedziela Zesłania Ducha Świętego jest dla nas wszystkich radosnym świętem, które przypomina nam, jak wielki dar otrzymaliśmy od Chrystusa Zmartwychwstałego. Z nami jest Duch Święty, który przez sakramenty święte nas uświęca i zapala w naszych sercach pragnienie Boga. To przez Ducha Świętego Kościół nie jest „jakąś tam organizacją”, ale znakiem zjednoczenia całej ludzkości z Bogiem i do tej wspólnoty wchodzi się przez wiarę i życie sakramentalne. Obfitość słowa Bożego w nauczaniu Kościoła sprawia, że jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy inspirację od Ducha Świętego, aby żyć dla Boga już teraz, a w niebie radować się obiecanym życiem w tajemnicy Trójcy Świętej.
Owocem działania Ducha Świętego jest powołanie naszego parafianina dk. Szymona, którego święcenia były 16 maja i w których uczestniczyliśmy.
Z modlitwą ks. Proboszcz


Pamiątkowe zdjęcie po święceniach diakonatu.
Zdjęcia z postępów prac budowlanych.


