Dzisiaj świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która miała miejsce 40-go dnia po Zmartwychwstaniu. W naszym kraju jest ona przeniesiona z czwartku na VII niedzielę wielkanocną. Tym bardziej radość nieba, które otwiera dla nas Chrystus Zmartwychwstały, jest naszym najważniejszym celem i najskuteczniejszą pociechą w chwilach trudnego ziemskiego pielgrzymowania. Wszystko bowiem przeminie i nie ma nic trwałego na tym świecie, ale my nie przemijamy, tylko dzięki łasce wiary pielgrzymujemy do Boga. Bóg, który nam się objawił w Jezusie Chrystusie czeka na nas w swoim Królestwie, a my mamy zapałać takim pragnieniem nieba, aby Go z wiarą wyczekiwać i z radością zdążać na spotkanie z Nim.
Z modlitwą ks. Proboszcz
Poniżej dzieci komunijne, które przypomniały nam o tym pragnieniu.


Poniżej zdjęcie z pielgrzymki do Kalwarii i Wadowic


W religijne życie naszej parafii wkroczyła Matka Boża Fatimska. Na nabożeństwach na Jej cześć będziemy zbierać się każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października. W trakcie tych nabożeństw będziemy błagali o pokój dla świata i o nawrócenie dla biednych grzeszników. Żeby nasze modlitwy były bardziej konkretne i dotyczyły naszych rodzin, to zapraszam do pisania próśb modlitewnych. Te wezwania będziemy odczytywali pomiędzy poszczególnymi tajemnicami różańca. Ufam, że to jeszcze bardziej zdopinguje nas do wytrwałej modlitwy. Dziękuję wszystkim za udział i przygotowanie tego nabożeństwa. Szczęść Boże!



