Miesiąc maj jest zawsze bardzo intensywny w różne wydarzenia, bo to nie tylko odbywają się Pierwsze Komunie, ale jeszcze rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie. Po raz pierwszy przeżywane w naszej wspólnocie parafialnej z figurą przywiezioną z Fatimy, jako owoc naszego zimowego pielgrzymowania do Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i do zaangażowania się w niesienie na procesji figury Matki Bożej Fatimskiej. Szczególnie proszę, ze względu na 200-lecie Żywego Różańca, Członków Róż Różańcowych o niesienie figury. Zazwyczaj procesja różańcowa odbywa się przy świetle zapalonych świec, modlitwie różańcowej i śpiewie „Ave Maria.” Na pierwszym nabożeństwie będziemy się szczególnie modlić za naszego kleryka Szymona Ogórka, który w sobotę 16 maja przyjmie święcenia diakonatu. Jest to wielkie szczęście dla naszej parafii, że mamy powołania kapłańskie i zakonne. Niech ta okazja będzie wytrwałym wołaniem do „Pana żniwa”, aby powołał wielu młodych do służby w Kościele i do głoszenia Ewangelii. Niech to wołanie wzmocni naszą wiarę w obietnice Chrystusa i pragnienie nieba. Ufam, że żywa wiara przyczyni się do wyprostowania dróg naszego życia, że znowu umocnią się więzy miłości małżeńskiej i rodzinnej, że zainteresujemy się sobą wzajemnie wspierając słabych i potrzebujących pomocy. Niech duch pierwszych chrześcijan, gdzie panowała wzajemna miłość („Zobaczcie, jak oni się miłują”) odnowi nasze życie i pomnoży radość płynącą z wiary.
Z modlitwą ks. Proboszcz
Poniżej dzieci Pierwszo Komunijne ze Szkoły Podstawowej Nr 3 wraz z
p. Dyrektor, p. Wychowawczynią i p. Katechetą

