Zakończyliśmy uroczystości związane z Bożym Ciałem. Przy tej okazji pragnę zwrócić jeszcze raz uwagę na nasze zaangażowanie w te wydarzenia. Cieszymy się wspólną wiarą i bardzo nam zależy, aby w tej wierze wzrastały nasze dzieci i wnuki. Przykład osobisty pobożności i życia zgodnego z wiarą są najpewniejszą drogą do dobrego wychowania w wierze i co za tym idzie, pięknego i świętego życia. Jednak sama wiara jest zawsze, przede wszystkim, darem objawiającego się Boga i trzeba o ten dar ciągle się modlić. Ufamy, że pobożność eucharystyczna jest najlepszą drogą do zrozumienia obecności Pana Jezusa w Eucharystii. To w niej słyszymy autentyczny… Zobacz więcej "Informator 24/26"
Informator 23/26
Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Na procesjach eucharystycznych do czwartku, dziękujemy za cud Eucharystii. Pan Jezus jest z nami i chce nam błogosławić. Jego zbawienny pokarm jest załogiem zbawienia i życia wiecznego w Jego Królestwie. Chciejmy wgłębiać się coraz bardziej w przeżywanie tajemnicy Eucharystii, aby z niej czerpać siły do pięknego chrześcijańskiego życia i swoim przykładem pociągać zagubionych ludzi do odrodzenia poprzez wiarę w Chrystusa. „Idzie, idzie Bóg prawdziwy”: Z modlitwą ks. Proboszcz 31 maja odbyła się uroczystość poświęcenia figury Koronowania Najświętszej Maryi Panny przez Trójcę Przenajświętszą. Serdeczne podziękowania za odnowienie tej pięknej figury i za liczny udział w poświęceniu… Zobacz więcej "Informator 23/26"
Informator 22/26
Bogu Jedynemu w Trójcy Przenajświętszej dziękowaliśmy na uroczystości odpustowej na cześć NMP Matki Kościoła za 60 lat służby kapłańskiej ks. Prałata Stefana Misińca. Poniżej zdjęcie sprzed 60 lat, gdy ks. Jubilat otrzymał święcenia kapłańskie z rąk abp. Karola Wojtyły na Wawelu. Wdzięczni jesteśmy za odprawienie Mszy odpustowej i wygłoszone kazanie, w którym wspomniał naszego wielkiego świętego Jana Pawła II, gdy jeszcze był krakowskim ordynariuszem i wspaniałym formatorem nowych powołań kapłańskich. Niech wspaniały przykład naszego rodaka w wiernym służeniu Bogu w Kościele i gorliwe modlitwy zanoszone do Boga wyproszą nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Nam zaś wszystkim pomogą być wiernymi… Zobacz więcej "Informator 22/26"
Informator 21/26
Niedziela Zesłania Ducha Świętego jest dla nas wszystkich radosnym świętem, które przypomina nam, jak wielki dar otrzymaliśmy od Chrystusa Zmartwychwstałego. Z nami jest Duch Święty, który przez sakramenty święte nas uświęca i zapala w naszych sercach pragnienie Boga. To przez Ducha Świętego Kościół nie jest „jakąś tam organizacją”, ale znakiem zjednoczenia całej ludzkości z Bogiem i do tej wspólnoty wchodzi się przez wiarę i życie sakramentalne. Obfitość słowa Bożego w nauczaniu Kościoła sprawia, że jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy inspirację od Ducha Świętego, aby żyć dla Boga już teraz, a w niebie radować się obiecanym życiem w tajemnicy Trójcy Świętej.… Zobacz więcej "Informator 21/26"
Informator 20/26
Dzisiaj świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która miała miejsce 40-go dnia po Zmartwychwstaniu. W naszym kraju jest ona przeniesiona z czwartku na VII niedzielę wielkanocną. Tym bardziej radość nieba, które otwiera dla nas Chrystus Zmartwychwstały, jest naszym najważniejszym celem i najskuteczniejszą pociechą w chwilach trudnego ziemskiego pielgrzymowania. Wszystko bowiem przeminie i nie ma nic trwałego na tym świecie, ale my nie przemijamy, tylko dzięki łasce wiary pielgrzymujemy do Boga. Bóg, który nam się objawił w Jezusie Chrystusie czeka na nas w swoim Królestwie, a my mamy zapałać takim pragnieniem nieba, aby Go z wiarą wyczekiwać i z radością zdążać na spotkanie… Zobacz więcej "Informator 20/26"
Informator 19/26
Miesiąc maj jest zawsze bardzo intensywny w różne wydarzenia, bo to nie tylko odbywają się Pierwsze Komunie, ale jeszcze rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie. Po raz pierwszy przeżywane w naszej wspólnocie parafialnej z figurą przywiezioną z Fatimy, jako owoc naszego zimowego pielgrzymowania do Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i do zaangażowania się w niesienie na procesji figury Matki Bożej Fatimskiej. Szczególnie proszę, ze względu na 200-lecie Żywego Różańca, Członków Róż Różańcowych o niesienie figury. Zazwyczaj procesja różańcowa odbywa się przy świetle zapalonych świec, modlitwie różańcowej i śpiewie „Ave Maria.” Na pierwszym nabożeństwie będziemy się szczególnie modlić za… Zobacz więcej "Informator 19/26"
Informator 18/26
Miesiąc Maryjny maj zaprasza nas codziennie do chwalenia Panny Maryi, Matki Pana i Matki naszej za Jej wiarę i miłość do Zbawiciela i do nas dzieci Kościoła. „Chwalcie łąki umajone…”, a z całym stworzeniem chwalcie Wy dzieci Boże i uczcie się od Maryi kochać Boga. Niech nie brakuje w naszych sercach i na naszych ustach radosnych śpiewów Litanii Loretańskiej, wspólnych spotkań przede wszystkim w kościele, a kto nie może przy przydrożnych kapliczkach, aby wspólne modlitwy uczyły nas miłości społecznej i przekonania, że nikt z nas nie jest samotny, ale może się znaleźć w większej lub mniejszej wspólnocie, której przyświeca miłość… Zobacz więcej "Informator 18/26"
Informator 17/26
Rozpoczynamy Tydzień Powołań. Modlimy się za naszych seminarzystów kleryka Szymona, który będzie miał święcenia diakonatu 16 maja i za kl. Daniela, ale jeszcze bardziej wypraszamy nowe powołania do seminarium i zakonów. Niech młodzi chłopcy i dziewczęta nie boją się podjąć wezwania Chrystusa: „Pójdź za Mną!” We współczesnym świecie, gdzie wszystko jest tak łatwo dostępne i ułuda szczęścia na tym świecie, tak łatwo może nas omamić, trzeba głębokiej refleksji nad sensem życia i szczególnej odwagi, by oddać się na służbę Bogu i Kościołowi. Bóg ciągle wzywa i w każdym pokoleniu są wezwani, trzeba tylko ich zachęcać i wspierać na drodze realizacji… Zobacz więcej "Informator 17/26"
Informator 16/26
Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, a w jego ramach w III Niedzielę wielkanocną przeżywamy X Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do Chrztu Polski, dając sposobność o przypomnieniu sobie o chrześcijańskich korzeniach naszego Narodu. Tematem XVIII Tygodnia Biblijnego jest: „Odważyliśmy się w Bogu naszym głosić wam Ewangelię Bożą pośród wielkiego utrapienia”(1 Tes 2,2). W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego otwieramy w tym roku stronice Nowego Testamentu: 1-2 Listu św. Pawła do Tesaloniczan, 1-2 Listu do Tymoteusza oraz Listu do Tytusa. W świetle tych Listów bardzo dobrze można dostrzec najważniejsze cechu ucznia Chrystusa, który każdego dnia staje się Jego misjonarzem w świecie pełnym… Zobacz więcej "Informator 16/26"
Informator 15/26
Niedziela Miłosierdzia Bożego zaprasza nas do odnowienia ufności w największy przymiot Boży. Św. Siostra Faustyna zapisała w Dzienniczku nr 669: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.” Chciejmy skorzystać z tak głębokiego pragnienia naszego Pana, abyśmy chcieli postępować w świętości i zbliżyli się do Jego miłości, która ma nadawać sens całemu naszemu chrześcijańskiemu życiu. Ufność jest… Zobacz więcej "Informator 15/26"
