Trzecia niedziela Wielkiego Postu to przygotowanie do przeżycia rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczynamy w sobotę na wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00. Zaraz po Mszy Świętej nauka dla mężczyzn. Niedzielny program będzie zgodny ze zwyczajnym porządkiem. Dodatkiem będzie o godz. 18.00 – Nauka stanowa dla młodzieży (szkół ponadpodstawowych). Dalszy plan nauk rekolekcyjnych będzie jak poniżej:
Poniedziałek – 31.03.25
9.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia
16.00 – Nauka rekolekcyjna dla klas 0 – VI
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
19.00 – Nauka stanowa dla Kobiet
Wtorek – 01.04.25
9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
17.00 – Nauka rekolekcyjna dla klas VII – VIII (do bierzmowania)
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
Środa – 02.04.25
8.00–9.00: spowiedź dla wszystkich
9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
10.00 – 11.00 – spowiedź dla dzieci szkół podstawowych
11.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkół podstawowych
16.00 – 18.00 – spowiedź dla wszystkich
18.00 – Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji
Rekolekcje wygłosi ks. Prałat Władysław Zarębczan
Z pamiętnika pielgrzymów na Rok Jubileuszowy do Rzymu:
Ostatni dzień pielgrzymowania rozpoczął się od San Giovanni Rotondo- miejsca, gdzie żył św. Ojciec Pio z Piertalciny w latach 1916 – 1968 – wielki mistyk, stygmatyk i prorok naszych czasów. Znajduje się tam stary kościół, z konfesjonałem świętego, w który spowiadał tylko kobiety oraz słynny krucyfiks, przed którym Ojciec Pio otrzymał stygmaty. W krypcie tego kościoła znajduje się jego grób, miejsce modlitwy i kontemplacji. Jest to symbol oddania i miłości Ojca Pio do ludzi a także miejsce, w którym można poczuć jego duchową obecność. Cuda i łaski, które pielgrzymi otrzymują dziś za jego wstawiennictwem potwierdzają słowa często wypowiadane przez Ojca Pio „…prawdziwa misja rozpocznie się po mojej śmierci…”
Dziełem życia Ojca Pio jest funkcjonujący do dziś szpital, który nazwał „Domem ulgi w cierpieniu”.
Jest to też miejsce, gdzie w 1947r. św. Ojciec Pio spotkał się z św. Janem Pawłem II. Wówczas przepowiedział Karolowi Wojtyle, że zostanie głową Kościoła świętego.
Ostatnim miejscem pielgrzymowania było Loretto. W największym sanktuarium maryjnym Włoch można zobaczyć relikwie Świętego Domu zwanego też Domkiem Matki Bożej. Domek ten został przywieziony z Nazaretu. W środku Domku znajduje się figura Czarnej Madonny. W tym miejscu pielgrzymi przedstawiają Madonnie swoje prośby.
Sześciodniowe pielgrzymowanie po tych wyjątkowych miejscach pozostawiło w sercu każdego z nas trwały ślad pełen duchowego wzbogacenia i wewnętrznego pokoju.